Kefirdanem

kefirdanem

Günlük beslenme düzenimde kefir ve sirke benim vazgeçilmezlerim.

Kefirdanem ile Migros’ta alışveriş yaparken “Sevdanem kuru kefir mayası”nı tesadüfen bulduğumda tanıştım. Biraz araştırma yaptıktan sonra akademisyenler tarafından kurulduğunu ve bir üniversite bünyesinde üretim yaptığını öğrendiğim bu markaya güvendim.

Ben kefir tüketmeye önce marketlerde satılan kefirler ile başladım. AOÇ ve Altınkılıç benim tercih ettiğim markalardı. Fakat tüm besinlerde olduğu gibi “evde kendim yaptığım, paketli üründen daha sağlıklıdır” fikrinden yola çıkarak ve marketlerde satılan kefirlerin sadece starter kültür içerdiğini öğrendikten sonra kefirimi kendim mayalamak istedim. Tek kullanımlık “Sevdanem Kuru Kefir Mayası”nı defalarca kullandım ve çok memnun kaldım. Zamanı kısıtlı olup, çok fazla uğraşmak istemeyenler için bu ürün gerçekten çok ideal ve büyüyen mayadan içerik olarak herhangi bir farkı yok.

Ben artık “Büyüdanem Büyüyen Maya” ile kefir yapıyorum ve üründen çok memnunum. Bu ürünü, iyi baktığınız sürece defalarca kullanabildiğiniz için de oldukça ekonomik.

Çoğu kişiden çok ekşi ve keskin bir tadı olduğu için kefir tüketemediklerini duyuyorum fakat bu maya ile yaptığım hiçbir kefirde ben böyle bir tada rastlamadım. Yaptığım kefirler süt-ayran tadında, kremamsı dokuda oluyor.

Kefirdanem, benim tüm ürünlerine güvenerek kullandığım bir marka. Siz de güvendiğiniz bir yerden mayanızı alıp evde rahatlıkla kendiniz de yapabilirsiniz.

kefir
Büyüyen kefir mayam 🙂

Aynı markanın sirkeleri de geleneksel yöntemle, mayası ile üretildiği için çok sağlıklılar. Mesela elma sirkesi %100 elma şırasından doğal sirke anasıyla 90 gün fermantasyonla üretilmiş👍

Kefir mayası dışında ben yoğurtlarım için de yine bu markanın Büyüyo ürününü kullanıyorum çünkü probiyotik içeriğine güveniyorum.

Hem yoğurt hem kefir yaparken her hafta pazar günü sokağımıza gelen güvendiğim bir satıcıdan çiğ süt alıyorum. Çiğ süt ile ilgili olumsuz yorumları her zaman duyuyorum ama ben en sağlıklısının bu olduğunu düşünüyorum ve bugüne kadar da sağlığıma olumsuz bir etkisini görmedim. Aldığım çiğ sütü gıda mühendisi tavsiyesi ile mutlaka iki kez  kaynatıyorum ve öyle kullanıyorum. Çiğ sütü alamadığım zamanlarda ise AOÇ’nin veya Tazecim’in günlük pastorize sütü kullanıyorum.


*Tavsiyeler kısmında yer alan tüm markalar kullandığım ve memnun kaldığım ürünleri içermektedir. Firmalar tarafından hediye olarak/denemem için gönderilen herhangi bir ürün ancak beğendiysem ve gerçekten kullanıyorsam bu bölümde yer alabilir. Güvenmediğim bir ürünü veya markayı kullanmam, hediye olarak kabul etmem ve önermem. Blogumda gördüğünüz her ürün için söylediğim her şey tamamen kendi fikirlerimdir.
 
 

 

Reklamlar

Kefirdanem” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s