Omega 3

Tavsiye_omega3

Uzmanların tavsiye ettiği ve benim de düzenli olarak kullandığım beslenme desteklerinden biri Omega 3. Sayısız faydası olan Omega 3 ü eczanelerin dışında bir çok markette bile bulmak artık çok kolay ancak seçerken hangi kriterlere dikkat etmek gerektiğinizi biliyor musunuz?

Omega 3 seçerken 👇👇👇
👉Omega 3 hapı mutlaka eczanede satılan bir hap olmalı
👉IFOS 5 yıldız onayı bulunmalı
👉Trigliserid formunda olmalı
👉EPA+DHA değeri yuksek olmalı
👉Balık jelatini kullanılmalı

@saglikliyasiyoruzcom

Bu kriterlere uyan benim bildiğim iki marka var. İlki fotoğrafta gödüğünüz benim kullandığım Ocean Plus 1200 bir diğeri ise EFA 1200. Ben daha uygun fiyata bulabildiğim için Ocean Plus 1200’ü tercih ediyorum.

Tavsiye edilen yağlı bir yemekle beraber alinmasi.

Birçoğunuzun aklına takılan “Balık yağı kilo aldırır mı?” sorusuna cevap olabilecek nitelikteki habere göz atmak ister misiniz?

“Yine Japonya’daki Kyoto Üniversitesi obeziteyle mücadele konusunda önemli bir bulguya ulaştı. Ama öncelikle şişmanlamanın mantığını hatırlayalım. Vücudumuz kullanmadığı ve yakamadığı fazla enerjiyi ileride duyabileceği ihtiyaca yönelik yağa çeviriyor. 2012 yılına kadar sadece iki tip yağ hücresi olduğu sanılıyordu. Obeziteye yol açan, daha kalıcı yağ depolayan beyaz yağ hücreleri ve sadece beden ısısını ayarlamak için yağ depolayan kahverengi yağ hücreleri. 2012’de bilimciler ‘bej’ ismiyle kodladığı üçüncü bir yağ hücresi keşfetti. Orta yaştan itibaren azalmaya başlayan bu tip yağ hücresine yönelik müdahaleler zayıflama yönelik çok daha etkili. Japonya’daki araştırma bu hücrelerin matematiğini değiştiren yepyeni bir bileşen keşfetti: balık yağı. Aynı çeşit ve oranda beslenen farelerin balık yağı alan kısmı almayanlara oranla yüzde 10 daha az yağlandı ve yüzde 25 daha az yağ depoladı.”
Kaynak:

https://www.dunyahalleri.com/haftanin-ozeti-61/3/

http://www.kyoto-u.ac.jp/en/research/research_results/2015/151218_1.html

Sevgili @mserdark kaleminden…


*Tavsiyeler kısmında yer alan tüm markalar kullandığım ve memnun kaldığım ürünleri içermektedir. Firmalar tarafından hediye olarak/denemem için gönderilen herhangi bir ürün ancak beğendiysem ve gerçekten kullanıyorsam bu bölümde yer alabilir. Güvenmediğim bir ürünü veya markayı kullanmam, hediye olarak kabul etmem ve önermem. Blogumda gördüğünüz her ürün için söylediğim her şey tamamen kendi fikirlerimdir.

 

Reklamlar

Omega 3” üzerine 3 yorum

  1. Merhabalar, omega-3 balık yağını eczaneden daha uygun fiyata alabilecekken bu şekilde almanızın özel bir sebebi var mı acaba?

    Beğen

      1. Demek istediğim; doktorlar genelde ilaç kutusu içerisinde olan “Marincap Omega-3 Balık Yağı Konsantresi” veriyorlar bu durum için. Fiyatı açısından daha uygun. Arada nasıl bir fark var?

        Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s